İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Adana muzlu süt fiyatları

Adana muzlu süt fiyatları severek tüketilen meşhur muzlu süt. Genellikle yöresel içecek olarak adlandırılsa da tadı tüm ülkeye yayılmıştır. Muzlu süt nasıl yapılır, muzu soyduktan sonra rondodan geçirilmelidir. Sonra ise biraz şeker ilavesi ve süt eklenir. İsteğe göre bal konulması farklı aroma verecektir. Hem enerji veren hem de besleyici olduğunu söyleyebiliriz. Ziyaretçilerimizin merak ettiği ise adana muzlu süt fiyatları ne kadar olmuştur.

Adana muzlu süt fiyatları

 1. İyi bir protein kaynağıdır: Muzlu süt, sütün sağladığı yüksek kaliteli proteinin yanı sıra, muzun da içerdiği potasyum, vitaminler ve liflerden dolayı iyi bir protein kaynağıdır.
 2. Kemik sağlığı için önemlidir: Süt ve muz, kemik sağlığı için önemli olan kalsiyum ve D vitamini içerir. Bu besinler, kemiklerin güçlenmesine ve osteoporoz riskinin azaltılmasına yardımcı olabilir.
 3. Bağışıklık sistemini destekler: Muzlu süt, A, C ve E vitaminleri gibi antioksidanlar içerir. Bu antioksidanlar, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olabilir.
 4. Sindirimi kolaylaştırır: Muz, lif açısından zengin bir meyvedir ve sindirim sistemi sağlığı için önemlidir. Süt de, probiyotikler ve laktaz enzimi içerir ve sindirim sistemi sağlığını destekleyebilir.
 5. Kasların yenilenmesine yardımcı olur: Muzlu süt, kaslar için iyi bir protein kaynağıdır ve egzersiz sonrası kasların yenilenmesine yardımcı olabilir.
 6. Kan basıncını düşürür: Potasyum, kan basıncını düşürmeye yardımcı olan bir mineraldir ve muzlu süt, yüksek potasyum içeriği nedeniyle kan basıncını düşürmeye yardımcı olabilir.
 7. Stresi azaltır: Muz, içerdiği magnezyum ile stresi azaltmaya yardımcı olabilir. Süt de, triptofan adlı bir amino asit içerir ve beyindeki serotonin seviyelerini artırarak rahatlama sağlayabilir.

Kazım büfe muzlu süt fiyatları

Meşhur muzlu süt buradan ünlenmiştir. Lezzeti Türkiye’ye kazandıran kazım büfe, satışlarını arttırmıştır. İnternet üzerinden bile online sipariş verilmektedir.

 • kazım büfe muzlu süt fiyatları 1 lt 80 TL
 • Kazım büfe muzlu süt fiyatları ballı 1 litre 86 tl’dir.

Çeşit olarak fıstıklı, fındıklı da yapılabilmektedir. Eğer Adana’ya yolunuz düşerse kazım büfe’den muzlu süt içebilirsiniz. Alternatif olarak diğer illerde de şubelerine bakabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir