İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

aliağa petkim maaşları

aliağa petkim maaşları izmir’in en büyük tesisleri içerisinde gösterilmektedir. Bilindiği üzere Aliağa petkim petrol rafinerisi olarak geçmektedir. Petkim Petrokimya A.Ş. 250 Milyon TL sermaye ile kuruldu. İzmit-Yarımca’da Etilen, Polietilen, Klor Alkali, VCM ve PVC fabrikalarının yapımı tamamlandı ve deneme üretimine alındı. Aliağa bölgesinde ikinci bir petrokimya kompleksi kurulması kararlaştırıldı.

aliağa petkim maaşları

Socar firması ile birleşen petkim için zorlu mülakat sistemi var. Buraya başvuranlar için donanım, tecrübe aranmakta olup başvuruları olumlu olanları mülakata çağırıyor. Hatta işe girmek için İzmir’e yerleşen personellerde bulunmaktadır. Şartları ve maaşları iyi olan firma belli dönemlerde işçi alımı gerçekleştirmektedir. Açık pozisyonları petkim socar sitesinden veya kariyer sayfalarından takip edebilirsiniz.

Petkim maaşları 2023

Dönemsel olarak işçi alımı belli süreli alımları da kapsamaktadır. Ancak yeterli performans gösterenler iş disiplini yüksek olanlar sözleşmeli konumdan kadroya geçmektedir. Aliağa petkim’de işçi olarak çalışmak için bir çok pozisyon bulunuyor.

  • Planmala müdür
  • Makine operatörü
  • Üretim operatörü
  • Cnc torna operatörü
  • Bakım ekip elemanı

Genelde bu bölümlere eleman alınmaktadır. Peki aliağa petkim maaşları ne kadar?

2023 yılında asgari ücretin 8500 TL olduğu dönem baz alınarak tesiste asgari üzeri maaş verilmektedir. İlk başlayan personellere ve işçilere 10 bin tl üzeri maaş verildiği söylenebilir. Elbette tecrübe ve yapılan iş de maaşı belirleyen faktörler arasındadır.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir