İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Almanya market fiyatları

Almanya market fiyatları şüphesiz ülkemizde yaşayan büyük çoğunluk bu aramayı yapmaktadır. Merak edilen fiyat konusu ekonominin de son dönemde ne kadar önemli olduğunu ortaya çıkartmaktadır. Türkiye’de yaşayıp Almanya’ya gitmek isteyenler, orada ki market fiyatlarını merak edenler konumuzu detaylıca okuyabilir. Fiyatların değişebileceğini de belirterek incelemenizi öneriyoruz.

Almanya’nın ünlü marketleri

Elbette büyük ve küçük bir çok market bulunmaktadır. Fakat orada bulunanlar bu 4 büyük marketi sürekli kullanmaktadır. Fiyatları araştırırken de bu marketlerde ki ürün listelerini kontrol ettik. Günlük ihtiyaç olan gıda, temizlik gibi ürünlere bakarak alışveriş listesi oluşturulmuştur. Örneğin ekmek, kahvaltılık peynir, yumurta, sebzeler sürekli alınması gereken besinlerdir. Bu sebeple Almanya market fiyatları araştırmasını detaylandırdık.

  • Edeka
  • Rewe
  • Aldi
  • Lidl

İlk ürünümüz ekmek. Kahvaltı ve gün içi öğünlerde tüketildiği için ilk sıraya aldık. Almanya’da brot olarak geçen ekmek, 500 gr köy ekmeği ile satılırken 2.10 euro gibi fiyatı ortaya çıkmaktadır. Çeşitlilik oldukça fazla diyebiliriz. Ekmeğin unu, cinsi de fiyatı belirleyici olmaktadır.

Almanya’da peynir fiyatı: Ricotta peynirini inceledik. 250 gr olarak paketlenen bu ürün, 2 euro’ya aldi markette satılmaktadır. Hamburger ve fastfood yaparken kullanılan peynir fiyatı ise 200 gr 2,40 euro. Bu fiyatlarda aldi markette görünen fiyatlardır. Peki kahve kültürünü de incelemek istersek durum ne ona bakalım. Sabah veya akşam zaman farketmeden tüketilen kahve Alman kültüründe de yer edinmiştir. 200 gr espresso 4,29 euro.

  • 1 kilo un 0,85 euro
  • 1 kilo yağ 2,35 euro

Almanya market fiyatları 2023

Liste için ürünleri çeşitlendirebiliriz fakat binlerce ürün bulunmaktadır. Temel gıdalar konusunda fikir olması adına paylaşılmıştır. Para birimi euro olduğu için ülkemiz ile doğrudan kıyaslanamamaktadır. Ancak birim fiyatı üzerinden hesaplama yapılabilmektedir. Merak ettiğiniz market fiyatları var ise bize bildirebilirsiniz.

 

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir