İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bim güllaç fiyatı

Bim güllaç fiyatı 

Ramazan ayına özel çıkartılan bu ürün hakkında tüm detaylara yer vereceğiz. Bildiğiniz üzere bim, vatandaşlara ekonomik fiyata sunmaya çalıştığı ürünler ile beğeni topladı. Bu ay içinde de hazır paket içinde güllaç getirmiştir. İftara özel bim güllaç için ne kadara satıldığını araştırdık. Her gün stokların güncellenmesi ile hızlıca satılan güllaç için öğle saatlerinden sonra giderseniz bulamayabilirsiniz. Güllaç, kültürümüzde yüzyıllardır vardır. Kitâb-ı Me’kûlât’da Gülac olarak geçer. Saray mutfağında bile yapılan Gülaç günümüze kadar gelmiştir. Yapımı konusuna gelecek olursak oldukça pratiktir. Isıtılmış süt ve gül suyundan elde edilen sıcak karışımın güllaç yaprakları üzerine dökülmesi ve bu yaprakların orta bölümüne ceviz konulması, döşenmesi ile yapılıyor. Peki bim güllaç fiyatı bu yıl ne kadara satılıyor.

Bim güllaç fiyatı 2023

Paket içerisinde bim güllaç yaprağı vardır. Hazır yaprak şeklinde satılan güllaç evde hazırlanış olarak çok basittir. İftar için hiç vakit almadan kolayca yapabilirsiniz tarifi.

  • Bim güllaç fiyatı 2023 yılında 32,50 TL’den satılıyor.

bim güllaç nasıl yapılır

Aşağıda yer alan açıklama 12 kişiliktir. Siz ölçüleri değiştirip yapabilirsiniz.

Zorluk: Kolay
Hazırlama: 3 dakika
Pişirme:8 dakika + soğutma

3 litre Dost doğal süt
4 su bardağı toz şeker (720 gr)
5-6 çorba kaşığı gül suyu
12 yaprak Saffet Abdullah Güllaçları
1 paket (150 gr) Simbat Ceviz
1 avuç Simbat Antep fıstığı
1 avuç gül

• 3 litre süte, 4 bardak toz şeker ekleyin ve iyice karıştırın. Kenarlarından kaynamaya başlayana kadar ısıtın ve ılıması için bir kenara alın.
• Serçe parmağınızı yakmayan ama sıcak hissedeceğiniz bir sıcaklığa gelene kadar soğutun.
• 1 paket cevizi kabaca doğrayın.
• Ilıdığında 5-6 çorba kaşığı kadar gül suyunu ekleyin ve karıştırın.
• Geniş bir tepsiye 1 güllaç yaprağını parlak tarafı üste gelecek şekilde yerleştirin. Sütünden 1-2 kepçe dökün. Bu şekilde 5 kat daha güllacı ıslatın.
• 6 kat yaptığınız güllacın üzerine çekilmiş cevizleri gezdirin.
• Geriye kalan 6 yaprak güllacı her katına süt gezdirerek dizin.
• Kalan sütü ayırıp güllacı soğumaya bırakın. Güllaç soğudukça sütü çekecektir, geriye kalan sütü servis etmeden 15 dakika önce üzerine dökün.
• 1 avuç antep fıstığını robotta toz haline getirin ve 1 avuç gül yaprağı ile güllacın üzerine gezdirin. Kare dilimleyip servis edin. Afiyet olsun!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir