İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bim şalgam suyu fiyatı

Bim şalgam suyu fiyatı Adana iline ait eşsiz tadı ile şalgam suyu hakkında bilgi verilmiştir. Yöresel lezzetler arasında gösterilmesi ile başlayan serüven tüm Türkiye’ye yayıldı. Güneydoğu bölgeleri et yemeklerinin yanında şalgam suyunu sıkça tüketmektedir. Bu denli yoğun tüketilen şalgam içeceği bim’de ne kadar öğrenelim.

bim şalgam suyu

Yazımızın genelinde şalgam suyuna dair detaylar paylaşılacaktır. Özellikle besleyici faydaları yönünü de ele alacağız. Adana şalgamı, A b c ve k vitaminleri bulundurur. Göz ve diş içinde iyi geldiğini söyleyebiliriz. Elbette doğal olması gerekmektedir. Şalgam başlıca kendisi bitki olarak geçer. Şalgam havuç gibi turp gibi bir besin olarak değerlendirilir. Günümüz marketlerinde şalgam suyu satılmaktadır. Yemeklerin yanında içilir. Özellikle büyük marketlerde farklı markaları da bulunmaktadır. Konumuzda ise bim şalgam suyu fiyatı olarak ücretleri ne kadara satıldığı ile ilgili olacaktır.

Bim şalgam suyu fiyatı

Evlerde kendiniz de yapabilirsiniz. Doğal olması konusunda şüpheleriniz varsa elbette evde yapmak daha iyi ancak uzun uğraşlar ve ek maliyetler gerektirir. Kaya tuzu, acı biber, havuç, şalgam bulundurmalısınız. Kavanoza koyduktan sonra 20 gün beklemesi gerekiyor. Suyunu vermesi o yoğun kıvamına gelmesi zaman alacaktır. Hazır alıp tüketmek isterseniz bim şalgam suyu fiyatı uygun diyebiliriz. Ekonomik olarak bütçenizi düşünerek hareket ediyorsanız bim alışverişleri tam size göre. Şuan bim’de doğanay şalgam suyu satılıyor. Lezzeti de gerçekten başarılı. Adana’dan şalgam getiremiyorsanız kesinlikle bim şalgam suyu içebilirsiniz.

Şalgam suyu ile ne yenir

Sokak lezzetleri seviyorsanız muhakkak şalgam ile birlikte deneyebilirsiniz. Kokoreç şalgam ikilisi en çok sevilenler arasındadır. Bunun yanı sıra tantuni, et döner, çiğköfte’de şalgam suyu ile birlikte yenir. Birbirini tamamlayan ürünler listesinde şalgama en çok yakışan lezzetler bunlardır.

Bim şalgam suyu fiyatı ne kadar

bim şalgam suyu
ürünbirimFiyat
doğanay şalgam1 lt16 TL
bim doğanay şalgam suyu250 ml8,90TL
cam şişe1 lt33,90 TL
  • Liste fiyatları güncel 2023’ü göstermektedir. Değişim olması durumunda fiyatları tablodan güncelleyeceğiz. Bim’de satılan ürün fiyatlarını kasalardan da sorgulatabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir