İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cağ kebabı Ankara

Cağ kebabı Ankara etin en lezzetli en meşhur döner halinden bahsedeceğiz. Erzurum’un cağ kebabını duymayan yoktur. Yatık döner olarak geçse de diğer dönerlerden farklı ve muhteşem tadı bulunmaktadır. Başkent Ankara’da da müdavimi olanlar bulunuyor. Liste haline getirdiğimiz mekanlar hakkında ön bilgi vereceğiz. Fikir olması için gerçekten ödeyeceğiniz hesabın hakkını veren mekanları tercih ettik. Yazıda yer alan cağ kebabı ankara başlığı umarım yardımcı olur.

Bilmeyenler için cağ kebap nedir? Kuzu etinden yapılan cağ kebap odun ateşinde yatık döner olarak geçmektedir. Coğrafi tescile sahip cağ kebap Ankara’da nerede yenir? Sorulara yanıt öncesinde belirtelim, bu döner tuz, karabiber ile marine edilir. Ekstra biber, tatlandırıcı vs kullanılmaz. Yatık olarak kesilirken bico adı verilen tahta şişlerde servis edilir. Dileyenler için dürüm, ekmek arası cağ kebap yapılmaktadır. Asıl yeme şekli ise bicolara takılıp şiş şeklindedir. Ankara cağ kebap denildiğinde akla gelen mekanlar bellidir. Oltu ismi ile yer alan cağ kebapçılar epey fazladır. Sizin için derlediğimiz listeye göz atabilirsiniz.

Cağ kebabı Ankara

Toplamda 5 farklı mekan hazırlanmıştır. En iyi cağ kebap ve en lezzetli Ankara cağ kebap olarak liste haline getirilmiştir. Elbette kişilerin damak zevkine göre bu liste değişebilir.

Cağ kebabı Ankara fiyat

  • Dilmaçlar oltu kebap: Şiş olarak, ekmek arası ve dürüm lavaş halinde sunumlar mevcuttur. Oturma alanı ferah, aileler ve çocuklu aileler için müsait diyebiliriz. 1 adet bico yani 1 adet cağ şiş fiyatı 70 TL. Battalgazi Mahallesi, Muhtar Arif Turan Cad. No:118, 06360 Altındağ/Ankara 0 312 349 30 35

  • Gündüz usta cağ kebap: Fiyatlarını incelediğimiz zaman şiş adet fiyatı 50 TL. 2 kişi gittiğiniz zaman 10 adet toplam şiş yediğinizi varsayarsak içecek ile birlikte 500-600 TL hesap ödeyebilirsiniz. İkram olarak bulgur pilavı, salata, ezme, turşu verilmektedir. Alemdağ, Battalgazi Mahallesi Orhan Kemal Caddesi, 1002. Sk. No:16/A, 06360 Altındağ/Ankara

  • Koç cağ kebap: 0 537 624 23 24 / Yeni sanayi Demir cad.No:72 Kazım Karabekir Arkası / ANKARA

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir