İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İzmir iftar çadırı

İzmir iftar çadırı 2023 yılının Ramazan ayına girerken yardımlaşmanın da önemini bilmeliyiz. Bu sebeple İzmir’in farklı ilçelerine kurulan iftar çadırları merak edilmektedir. Sitemiz aracılığı ile bakıp nerede kurulacağını öğrenebilirsiniz. Öncelikle İzmir iftar çadırı kurulurken sadece belediyeler değil yardım kuruluşları, vakıflar ve stklar da destek vermektedir. İftar çadırı kuruluş amacı maddi açıdan durumu olmayanlara hizmet sağlamak, karın doyurmaktır. Herkesin çeşit çeşit yemek yiyebildiği iftar çadırları İzmir’de nereye kuruluyor aktaralım.

İzmir iftar çadırı

23 mart 2023 tarihinde ilk iftar yapılacaktır. 1 ay boyunca her akşam iftar saatinden önce çadırlar kuruluyor, yemekler hazırlanıyor. İzmir büyükşehir belediyesinin bu konuda bir çok çadırı bulunmaktadır. İhtiyaç sahipleri, oruç tutan kişiler bu alana giderek sıraya girip ücretsiz iftar yemeği yiyebiliyor.

 • Dumlupınar Mahallesi – Kasaplar Meydanı
 • Yeşilbağlar Mahallesi – Oca Pazar Yeri
 • Göksü Mahallesi – Muhtarlık Önü
 • Fırat Mahallesi – Muhtarlık Önü
 • Mustafa Kemal Mahallesi – Muhtarlık Önü
 • Yaylacık Mahallesi – Anneler Parkı Önü
 • Kozağaç Mahallesi – Çevikbir Meydanı
 • Çamlıpınar Mahallesi – Çamlıkule Pazar Yeri

Bu semt ve mahalleler belirlenmiştir. Ancak ülkemizin geçtiğimiz ay yaşamış olduğu deprem felaketi sebebi ile buraya yapılacak yardımların deprem bölgesine aktarılacağı duyuruldu. Özellikle devlet kurumları iftar çadırını afet bölgesine kuracak. Elbette özel olan bir çok destek sağlayıcıları İzmir iftar çadırı kurma konusunda hazırlık yapmaktadır. İhtiyacı olanların yemek yemekte sıkıntı yaşayan maddi anlamda zorluk çekenlerin büyükşehir belediyesi telefon numarasından irtibat kurması bildirilmiştir.

İzmir iftar çadırı nerede

Karşıyaka, Konak, Bornova, Buca, Menemen başta olmak üzere çeşitli yerlerde kurulması planlanmaktadır. Adres olarak arama yapacaklar için üst bölümde yer alan listeyi inceleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir