İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İzmir’in en iyi dönercisi

İzmir’in en iyi dönercisi şüphesiz bu aramayı yapan binlerce kişi bulunuyor. Sizleri bilgilendirmek istediğimiz alan yemek. Bu kategoride en iyi döneri nerede yiyebilirsiniz üzerine konuşacağız. Değerli İzmir halkı yemek konusunda damak tadına güvenen, kaliteli yemek isteyenlerden oluşuyor. Hem sosyal medya üzerinde hem de Google’da arama yaparken en iyi dönerciyi soranlar olmaktadır. Bizler araştırma yapıp İzmir’in en iyi dönercisi sorusundan yola çıkıp gerçek dönercileri araştırdık. Listede bulunan dönerciler et döner yapanlar arasından seçilmiştir. Herkesin damak tadı elbette farklı olabiliyor ancak genel yorumlar, etin hazırlanışı, marine edilmesi, eleştiriler gibi konuları inceleyip hazırladık. 5 mekan yazacağız ancak bunların kendi içinde sıralaması yoktur. Hepsi birbirinden iyi dönercilerdir.

İzmir’de en iyi döner nerede yenir

Aynı semtlerden değil farklı semt ve ilçelerden listeyi hazırladık. Sizinde önerileriniz varsa araştırıp tecrübe ettikten sonra İzmir’de döner nerede yenir konumuza ekleyebiliriz.

  1. Dönerci Vahap Usta: İlk durağımız Bostanlı’da bulunan mekan. Dönerci Vahap Usta, bu isimle hizmet vereli neredeyse 70 yılı aşkın süre olmuş. Google yorumlarına bakıldığı zaman oldukça olumlu yorum içermektedir. Beğeni toplayan Vahap usta gün boyu et döner yapıyor. Ustalar döneri makina kullanmadan orta kalınlıkta kesmektedir. Dürüm, yarım ekmek ve tabak servisi vardır. Dürüm ve ekmek arası gramajı 80 ve 110 olarak belirlenmiştir. Dönerci Vahap Usta döner fiyatı 100 lira ile 130 lira arası değişmektedir. Tabakta döner yemek isterseniz 170 TL.
  2. Şaban Usta: Gaziemir’de nam salmış 1990 yılından beri döner yapan ustamız oldukça popüler. Sebebine gelecek olursak son derece titiz ve temiz. Ek olarak et döneri sürekli satış olduğundan taze, sıcak. Marine için bir gün önceden hazırlıkların başladığını söylüyor. Havalimanına gidiş gelişlerde durup döneri yiyip yola devam eden bir çok müşterisi vardır. Fiyatları ise 60 liradan başlıyor.
  3. Dönerci Mehmet Usta: Bayraklı tarafında bulunmaktadır. Tam bir esnaf işletmesi diyebiliriz. Burada sıra beklemek gerekebiliyor. Dönerci Mehmet Usta gün içerisinde döneri hızlıca bitirmektedir. Et döneri yaparken kekik ve reyhan kullandığını söyleyelim. Oldukça lezzetli.
  4. Karataş Döner Alsancak: İzmir Alsancak Kıbrıs şehitleri caddesinde yer alıyor. Döner dışında farklı ürünlerde var. Ancak döneri gerçekten başarılı. Döner dürüm, ekmek arası ve servis tabağı olarak satılıyor. Fiyatlar 60 lira ile 150 lira arası değişmektedir.
  5. Petek Döner: Kemeraltına yolunuz düşerse uğramalısınız. Burada küçük bir dükkan içerisinde hizmet veriyorlar. İşletmenin önüne kurulan masa sandalyelerde döner yiyebilirsiniz. Etin yumuşaklığı, pişirme kıvamı oldukça iyi.

İzmir’in en iyi dönercisi

Oluşturduğumuz liste öğlen ve akşam gidebileceğiniz en iyi mekanlar arasında gösterilmiştir. Sizlerde kendi araştırmanızı yapıp fikir sahibi olabilirsiniz. İzmir dönercileri arasında seçim yapmanın zor olduğunu bilsek de bu liste umarım faydalı olmuştur.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir