İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sinema bilet fiyatları

Sinema bilet fiyatları Hayatımız boyunca dizi ve filmlere adapte olup yaşamaktayız. Günlük zaman geçirmek, fikir edinmek için bir çok senaryolar üretiliyor. Evde tv ekranlarında izlediğimiz şeyler bazen gerçek hayattan kesitler bazende uyarlamadır. Sanatın en bilinen ve popüler olan hali de sinemadır. Büyük bütçeler ayrılarak çekilen filmleri izlemek için sinemaya gidiliyor. Bu duruma baktığımız zaman sinema bilet fiyatları da merak edilmektedir. Yazımızda şehirlere ve sinema salonlarına göre fiyatları yazacağız.

Sinema bilet fiyatları

Ülkemizde cinemaximum, paribu cineverse ve cinema pink gibi salonlar bulunmaktadır. Her şehre göre değişebilen salon isimleri vizyona giren filmler ile anlaşarak seyir imkanı sunar. Sinema salonu özelliklerine göre de bilet fiyatları belirlenir. Hafta içi sinema bilet fiyatları ile hafta sonu sinema bilet fiyatları farklıdır. Genelde talebin az olduğu günler fiyatlar düşük, kampanyalı sunulur. Bazı günler ise 1+1 kampanyası yapılmaktadır.

  • Cinemaximum tam sinema bilet fiyatı 65 TL
  • Cinemaximum hafta içi sinema bilet fiyatı 55 TL
  • İndirimli cinemaximum sinema bilet fiyatı 53 TL
  • Optimum sinema bilet fiyatı 60 TL
  • 3D sinema bilet fiyatı 75 TL

Liste genel olarak büyükşehirlere göre hazırlanmıştır. Farklı iç anadolu bölgesi karadeniz gibi bölgelerde sinema bilet fiyatları ise daha düşüktür.

Cinemaximum sinema bilet fiyatları

Şehir-İlTam Bilet FiyatıÖğrenci Bileti
İstanbul65,00 TL60,00 TL
İzmir60,00 TL55,00 TL
Ankara60,00 TL55,00 TL
Adana55,00 TL50 TL
Bursa55,00 TL50 TL
sinema bilet fiyatları 2023

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir