İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tarihi Asansör Restaurant

Tarihi Asansör Restaurant için derlediğimiz bu yazımızda fiyatları ve menüyü paylaşacağız. Yaptığımız araştırmalara göre en çok merak edilen akşam yemeği ve gidilecek romantik mekanlar listesinde bulunmaktadır. Değerli İzmir halkı burayı gezilecek yerler arasına almıştır. Elbette atmosferi, sokakların dokusu, tarihi muazzam. Haftasonu arkadaşlarınızla gidebilirsiniz. Fakat daha özel bir gün olsun diyorsanız eşiniz ile sevgiliniz ile gidebilirsiniz. Tarihi asansör restaurant menü fiyatları ne kadar oldu? Asansöre giriş ücretsizdir. Ancak yukarı çıktıktan sonra manzaraya karşı bir şeyler yiyip içmek isterseniz restoranta girmelisiniz. Burada ki asansör restorant menü listesi için bilgiler vereceğiz.

Tarihi Asansör Restaurant menü

Mekanın manzaraya sahip olması büyük avantaj. Akşamüstü hava kararmaya başladığında geldiğiniz zaman şehrin ışıltısı ile vakit geçirebilirsiniz. Ancak sorulan merak edilen ise asansör restorana ait fiyatlardır. İşletme özel olarak çalıştırılıyor. Dario Moreno sokağının sonunda bulunan asansör, yaz aylarında daha da kalabalıktır.

  • Pizza menü – patates kızartması ve içecek 180 TL
  • Atıştırmalık sepeti 110 TL
  • Soft içecekler 30 liradan başlıyor

Tarihi asansörün hikayesi:

Merdivenlerin üst kısmındaki Devidas ailesinin evi, aşağıdaki en büyük evde ise Nesim Levi (Bayraklıoğlu) adlı tüccarın evi bulunuyordu. Baba Devidas’ın bir gün merdivenlerde düşüp ayağını kırmasından sonra dostu Nesim Levi’nin Avrupa şehirlerinde gördüklerine benzer bir asansör yapma fikrini geliştirdiği anlatılır.

Adres: Turgut Reis, Şht. Nihatbey Cd. 76/A, 35000 Konak/İzmir

 

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir