İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tbmm yemek fiyatları

Tbmm yemek fiyatları ülkemizde milletvekillerinin bir araya gelmesi ile devlet meselelerinin tartışılıp kararlaştırıldığı yerdir. Son dönemde merak konusu haline gelen ise tbmm yemek fiyatları başlığı olmuştur. Türkiye büyük millet meclisi içerisinde yemekhane bulunmaktadır. Bazı oturumlar, görüşmeler uzun sürmektedir. Elbette her gün düzenli olarak yemekhanede yemek çıkarılmaktadır. Sayın milletvekilleri buradan ücret ödeyerek yararlanabiliyor. Gündeme gelen durum ise Tbmm yemek fiyatlarının çok ucuz olması. Piyasaya göre, dışarda yenilen ev yemeklerine kıyasla tbmm yemekleri ucuz.

Tbmm yemek fiyatları

2023 yılında yayınlanan tbmm adisyon farklı görüş ve tepkileri ortaya çıkarmıştır. Gıda ve yemek sektörünün zamlanması, insanların dışarıda restoran yemeklerini pahalı bulması sıkça duyulmaktadır. Örneğin 1 adet lahmacunun fiyatı 30 lirayı aşmış durumda. Ancak tbmm yemek listesi fiyatları incelendiğinde çok daha düşük fiyata satıldığı görülmektedir. Halk bu duruma tepki olarak sosyal medyadan bazı bildirimler yayınlamaya devam ediyor.

Tbmm yemek listesi fiyatları

Çeşit olarak aklınıza gelebilecek her yemek bulunmaktadır. Et yemekleri, tavuk, çorba çeşitleri, tatlılar, aperatif atıştırmalıklar, fast food. Milletvekillerinin devlet insanlarının yararlanabildiği tbmm yemekhanesi geniş kapsamlı çalışmaktadır. Peki tbmm yemek listesi fiyatları 2023 yılında ne kadar? Merak edilen o detay adisyon olarak paylaşıldı.

 • Mıhlama 45 TL
 • Pizza 32 tl
 • Mercimek çorbası 7 TL
 • Bademli salata 15 tl
 • Kola 9 TL
 • Cheeseburger 45 TL
 • Profiterol 11 tl

Menüde yer alanları dışarda yediğiniz zaman 3 katı daha fazla verebilirsiniz. Tbmm yemek listesi fiyatları güncel hali ile bu şekildedir.

Tbmm yemek fiyat listesi 2023

Güncel olarak yayınlanan adisyon şuan haber konusu haline gelmiştir. Yemekhanesi olan tbmm’de milletvekilleri dışında yararlanılıyor mu? Vatandaş belli saatlerde gidip yemek yiyebiliyor mu bu sorularda tartışma konusu olmuştur.

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir