İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Almanya et fiyatları

Almanya et fiyatları ekonomi ve alım gücü ile ilgili merak edilenler yazılmaktadır. Ülkemizde hayvancılık son yıllarda durağanlaşmıştır. Peki avrupa’da Almanya’da bu durum nasıl işliyor. Merak konusu olan Almanya et fiyatları bilgisi için detayları araştırıp hem marketlerde hem de kasaplarda satılan etleri listeledik.

Türkiye besicilik sektöründe iyi seviyelerde fakat ete gelen zamlar fiyatları ciddi anlamda yükseltmiştir. Dolayısı ile kıyaslamak yapmak adına yazıyı hazırladık ve Almanya et fiyatları ne kadar oldu, almanya’da 1 kg et fiyatı ne kadar başlıklarını inceledik. Sağlık açısından ette bulunan proteini almak gerekmektedir. Maaş, geçim sıkıntısı ve alım gücü politikalarına göre her eve ne yazık ki et girmiyor. Almanya’da durum daha farklı. Kolayca temin edildiği, çeşit etleri alabildiklerini görüyoruz. Sadece parça et değil, bonfile, kıyma, kuşbaşı gibi etlerin tüketildiği bilinmektedir. Peki gurbetçilerinde çok yaşadığı almanya’da et fiyatları 2023 yılında ne kadar?

Almanya et fiyatları

Grillmeister, Kania gibi markalara bakarak hazırlanmıştır. Edaka ve Lidl market Almanya’da büyük market zincirlerindendir. Burada fiyatları listeliyoruz. Görselde lidl markette yapılan kampanyaya yer verilmiştir. Bu tarz indirimler ile daha ucuza alınabiliyor.

almanya et fiyatları
  • 1 kg kıyma fiyatı 7 euro,
  • 1 kg parça et 9 euro
  • kuşbaşı et fiyatı 6 euro
  • 500 gr köftelik kıyma 3 euro

Birim fiyatları bu şekildedir. Yapılan araştırmada ülkenin genelinde asgari ücretliler dahil et tüketimini kolaylıkla yapabiliyor. İstedikleri zaman köfte, hamburger, pirzola gibi etleri alabiliyorlar. Almanya et fiyatları için büyük marketler zaman zaman indirimde uygulayabilmektedir. IKEA’da indirimler sürekli yapılmaktadır.

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir