İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Almanya inşaat işçisi maaşları

Almanya inşaat işçisi maaşları

Sektörde sıkça sorulan bir soru ile karşınızdayız. Özellikle ülkemizde yurtdışında yaşamak isteyen kişiler olmaktadır. Farklı işlerde, çalışma alanlarında maaşlar da değişmektedir. Yazı, Almanya’da ki firmaları baz alarak hazırlanmıştır. Yıllara göre elbette değişmeler olabilmektedir. Bizlerde tecrübe ettiğimiz gördüğümüz almanya inşaat işçisi maaşları hakkında detaylar hazırladık.

Küresel anlamda iş ve işçi krizleri yaşanmaktadır. Sadece ülkede değil diğer avrupa ülkelerinde de meslek sahibi çalışan bulmak zora girmektedir. Sanatkar dediğimiz kişilerin aldıkları maaş ve kazanımları iyi derecede yüksektir. İnşaatlarda çalışmanın zorluğunu bilsek de bazen sadece para kazanmak adına amelelik, getir götür yapmak, kalfalık için çalışılmaktadır. Beden gücü dediğimiz güç ve enerji gerektiren işler zordur. İnşaat işçisi olmakta elbet zor işler arasında. Kararınızı verip Almanya’da inşaatta çalışıp hayatınıza devam etmek istiyorsanız okumaya devam edebilirsiniz. Yapı ve bina işlerinde ustaların haftada 1 gün izin yaptığını bilmekteyiz. Buna göre analiz ederek haftada 6 gün çalışan biri Almanya’da ne kadar ücret alır sorusuna değineceğiz. Saatlik olarak hesaplanan inşaat işçisi çalışması için saatte 20 euro kazanç elde edilebilir. 8 saat çalıştığınızı varsayarsak 160 euro günlük olacaktır. Haftalığa baktığımız zaman 7*160 euro gibi rakam ortaya çıkmaktadır. Ancak tecrübe, ustalık, yıllık çalışma disiplini gibi durumlar maaşınızı yükselten kriterlerdir. (maaş bilgisi ortalama verilmiştir)

  • 2022 asgari ücret almanya’da 1600 euro.

Almanya’da inşaat işçisi olmak için ne yapılır gidip çalışmak, iş bulmak uzun uğraşlar gerektirmektedir. Aracı firmaların bu konuda hizmetleri bulunmaktadır. Avrupa’da kurulan inşaat firmaları her yıl belli sayıda işçi götürmektedir. Sizlerde bu araştırmayı yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir