İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Direksiyon kutusu tamiri fiyatı

Direksiyon kutusu tamiri fiyatı ele alacağımız bu yazı araba sahiplerini yakından ilgilendirmektedir. Araç piyasasının hareketliliği, araba fiyatının yükselmesi ile tamir fiyatları da arttı. Kapınızda duran otomobilin kıymetini bilerek hareket etmek, iyi bakmak, bakımını zamanında yaptırmak önemlidir. Ancak bazı zamanlar birden bire arıza veren aksamlar olabiliyor. Sanayiye gitmeden de fikir almak isteyenler direksiyon kutusu tamiri fiyatı bilgisini sitemizden ön bilgi olarak görmektedir.

Tamir ettirmek daha az maliyetli olduğundan sıfır parça değişiminden daha çok sorulmaktadır. Direksiyon kutusu, hareket ve manevra görevi üstlenir. Direksiyon milinden rot miline hareketi iletir ve aracın yönünü belirler. Elbette bu basit anlamda aktardığımız bilgidir. Teknik olarak hidrolik sisteminde detayları mevcuttur.

Direksiyon kutusu, hidrolik veya elektrikli olarak çalışabilir. Hidrolik direksiyon kutuları, direksiyon hareketlerini hidrolik basınç kullanarak tekerlek dönüşlerine dönüştürür. Bu tip direksiyon kutuları genellikle hidrolik sıvı pompası tarafından güçlendirilir. Elektrikli direksiyon kutuları ise, direksiyon hareketlerini sensörler kullanarak algılar ve bir elektrik motoru tarafından tekerleklerdeki dönüşlere dönüştürür. Bu tip direksiyon kutuları genellikle daha verimlidir ve daha az enerji tüketir.

Direksiyon kutusu, araç hızı arttıkça daha az hassas olabilir, bu nedenle direksiyon kutusu, hızlanırken daha fazla direnç sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, araç sürücüsünün hızlanırken aracın kontrolünü kaybetmesini önler. Sonuç olarak, direksiyon kutusu, aracın hareketini kontrol etmek için hayati bir parçadır ve doğru şekilde çalışması aracın güvenli bir şekilde sürülmesini sağlar.

Direksiyon kutusu tamiri fiyatı

Sıfır parça alıp taktırmak istediğiniz zaman yüksek parça fiyatları ile karşılaşabilirsiniz. Bu aksam oldukça pahalıdır. Hem yurtdışından tedarik edilmesi hemde yapısı gereği pahalıdır. Araç sahipleri de direksiyon kutusu arızalandığı zaman tamir fiyatı araştırmaktadır. Her markanın ustası ayrı olsa da sanayilerde direksiyon kutusu tamiri yapan ayrı ustalar bulunmaktadır. Direksyon kutusu tamiri fiyatı için markaların, araç modellerinin fiyatları değişmektedir. Örnek vermek gerekirse sadece söküp takmak için servis ücreti olarak 500 ile 1000 TL arası işçilik ücretleri alınıyor. Aracın durumuna göre direksiyon kutusu tamiri için tamir edilecek parçaya göre fiyatlar yükselmektedir. Renault, Honda, Fiat, Peugeot gibi markaların direksiyon kutusu tamiri yapılmak istendiğinde minimum 3000 lirayı gözden çıkartmak gerekmektedir. Ancak belirttiğimiz gibi bu arıza durumuna göre değişir. Sizde marka model belirterek direksiyon kutusu tamiri fiyatı için bilgi alabilirsiniz.

Direksiyon kutusu tamiri fiyatı 2023

Fiyatlar sabit olmamakla birlikte 2023 yılı içinde belirlenen ortalamayı göstermektedir.

  • Direksiyon kutusu tamir fiyatı 2023 minimum 3000 tl’dir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir