İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsun kahvaltı mekanları

Samsun kahvaltı mekanları Türk yeme kültüründe sabah kahvaltısının yeri oldukça büyük. İşe giderken bile acele bir şeyler yemek, atıştırmak hep alışkanlıklar arasındadır. Samsun’da olanlar için hazırladığımız bu yazı serpme kahvaltı ve tabak kahvaltı gibi seçenekleri barındırmaktadır. Tüm detayları ile tarafsız şekilde ele aldığımız samsun kahvaltı mekanları yazısını okumaya devam edebilirsiniz.

Samsun kahvaltı mekanları

Karadeniz bölgesinin bilinen, görülmesi gereken şehridir Samsun. Yöresel lezzetleri ile de birbirinden iyi yemeklerinin olduğu bilinmektedir. Kahvaltı menülerinde ise kendine has ürünleri sofraya gelmektedir. Şehir dışından Samsun’a ilk kez gidecek olanlar araştırma yaparken kahvaltıda ne meşhur diye soruyor. Bizler farklı mekanları araştırarak öneri sunacağız.

Baş başa cafe Menemen, sahanda tereyağlı yumurta, gözleme, sigara böreği, patates kızartması, biber kızartması. Beyaz peynir, kaşar peynir, topi peynir, burgu peynir, siyah ve yeşil zeytin. Domates, salatalık, biber, üç çeşit organik reçel, bal, tereyağ, çikolata ezmesi, acı ezme, soslu zeytin salatası ve termos çay.

  • Adres: Altınkum Yalı Mahallesi Orhan Gencebay İlköğretim Okulu arkası orman dibi, 55200 Atakum / Samsun
  • Çalışma saatleri: Hafta içi: 09.00 – 16.00 / Hafta sonu: 09.00 – 18.00 **Pazartesi günleri kapalı.
  • Telefon: 0362 457 55 33
  • Fiyat bilgisi: İki kişilik serpme kahvaltı: 250 TL

Peçko fırın

Ekmek fırını olarak geçiyor. Ancak aile salonu da ilave edilmiştir. Özellikle çocuklu aileler haftasonu kahvaltısı için gelebilir. Uzun uzun sohbetler eşliğinde farklı kahvaltı servisini alabilirsiniz. Serpme ve tabak kahvaltı servis edilmektedir.

Adres: Derebahçe, Tonya Sk. 28/A, 55060 İlkadım/Samsun

Usluoğlu kahvaltı

Atakum’da bulunmaktadır. Samsun kahvaltı mekanları arayışı olanlar Atakum ilçesinde ki temiz ve hijyenik yere uğrayabilir. Hamur işi seviyorsanız kahvaltı yanında isteyebilirsiniz. Kişi başı usluoğlu kahvaltı fiyatı 100 lira civarındadır.

Menemenci dayı

İsminden de anlaşılacağı üzere buraya menemen yemeye gelen müdavimler bulunuyor. Samsun’a gittiğiniz zaman öneri olarak burada menemen yiyebilirsiniz.

Saraykent, Saraykent Mahallesi 55850 Kavak/Samsun 41, 181155 36.11246, 55850 Kavak/Samsun

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir