İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Balçova teleferik ücreti

Balçova teleferik ücreti İzmir ilçesinde yer alan ve görülmesi gereken listesinde bulunan teleferik konumuz yayınlanmıştır. Teleferik etkinlik olması, hafta sonu planı için uygun. Birazda yükseklik sevenler için ideal diyebiliriz. Yazımızın devamında yer alacak bilgi başlıkları ise balçova teleferik ücreti, balçova teleferiğe nasıl gidilir kapsamında olacaktır.

Binerken bazı dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Kabin şeklinde olan teleferik içerisinde tehlikeli hareketlerde bulunulmamalıdır. Çok fazla hareket etmeden yüksekten manzarayı izleyebilir, fotoğraf çekebilirsiniz. Teleferik kabinleri toplam 8 kişiliktir. Binerken yanınıza kişisel eşyalar dışında yiyecek, içecek alınmamaktadır. Gidiş ve dönüş için tek ücret alınmaktadır.

Balçova teleferik ücreti

Kentkart sistemi ile binebilirsiniz. Bunun yanı sıra gişelerden ücret ödemesi yaparak bu keyifli yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. İzmir büyükşehir belediyesi tarafından organize edilmektedir. Haftanın belli günlerinde periyodik bakım yapılmaktadır.

  • Kabin kiralama bulunmamaktadır.
  • Evlilik teklifine izin verilmez.
  • Tesis içerisinde otopark yoktur.
Teleferik hakkında
Pazartesi kapalıdır.İzmir büyükşehir belediyesine bağlı
açılışkapanışbilet satış
10:0018:0017:00’a kadar

Balçova teleferik hangi günler açık

Pazartesi günleri kapalı. Diğer günler sabah 10:00 – 18:00 arası çalışmaktadır. 17:00 sonrası bilet satışı yapılmamaktadır. Balçova teleferik giriş ücreti 25 TL olup 2022 yılı içerisinde bu fiyattır. Değişme olması, yeni yıl sonrası zam gelmesi halinde yazımız güncellenecektir. 2023 senesinde giriş ücreti için ufak da olsa artış olabilmektedir.

Adres : Teleferik Mah. Sakarya Cad. No: 131/A Balçova / İzmir

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir