İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Titreyen göl giriş ücreti

Titreyen göl giriş ücreti Antalya Manavgat ilçesinde bulunmaktadır. Oldukça popüler hale gelmesinin elbette bir kaç sebebi var. Anlatılanlar her ne kadar gerçek dışı gelse de bu bazı hikayeler bölgeyi özel kılıyor. Turizm açısından da sıkça ziyaret edilen titreyen göl için giriş, bilinmesi gerekenleri ele aldık.

Rivayete göre, gölün kenarında yaşayan ve kuşları besleyen yaşlı bir balıkçı oturmaktadır. Kuşlar yaşlı balıkçıyı gölün kenarında gördüklerinde kanatlarını çırparak ona doğru gelirdi. Bir gün bu gölde avlanan avcılar su üstündeki ördekleri vurur. Yaşlı balıkçı bunun karşısında avcıların üzerine yürür ve onları avlanmaktan vazgeçirmeye çalışır. Avcılar yaşlı adamı iter ve su üstündeki vurdukları ördekleri almaya çalışır. Bu sırada diğer ördekler hep birlikte havalanarak kanatlarıyla bir hortum oluşturur ve avcıları kaçırırlar. Bu olaydan sonra göl hep titremeye başlar. Bu titremeye yöre halkı, kuşlar yaşlı balıkçıya ağlıyor diye yorum yaparlar.

Titreyen göl giriş ücreti

Titreyen göl 3 bin metrekarelik alan üzerinde yer alıyor. Burada 200 den fazla tesisin olduğunu söyleyebiliriz. Konaklama, tur, günübirlik gezi için manavgat’a gelenler için ayrıcalık sunmaktadır. Titreyen göl giriş ücreti ise bulunmuyor. İçerdeki tesislerden, yeme içme alanlarından ücretli yararlanılmaktadır. Doğa sevenler buraya uğramalıdır diyebiliriz. İçerisi sık sık denetlendiği için ve bir çok tesis olduğundan temiz tutuluyor.

  • Adres: Sorgun, Titreyengöl Cd. 07600 Manavgat/Antalya

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir