İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

urla karantina adası giriş ücreti

urla karantina adası giriş ücreti Turizm cenneti olarak geçen Urla’da bulunmaktadır. Her yıl hem yazın hem kışın ziyaretçileri ağırlayan Urla giderek gelişmektedir. İzmir merkeze olan yakınlığı ve çeşme tarafına ulaşım kolaylığı avantaj yaratmaktadır. Urla karantina adası yüzyıllar önce bulaşıcı hastalıklardan korunmak amacı ile Fransızlar tarafından kullanılmıştır. Burada bulunan ufak hastane de bu amaçla kurulmuştur. Peki merak edilen urla karantina adası giriş ücreti bilgisi için yanıtlarımızı ekleyelim.

İnce uzun bir yolu olan karantina adasının çevresinde de deniz bulunuyor. Ada yolundan önce halkın kullanabileceği deniz vardır ve girilebilir durumdadır.

urla karantina adası giriş ücreti

Pandemi döneminde sıkça sorulan karantina adasındaki hastane tekrar aktif olacak mı? Buradaki alan Urla belediyesi tarafından müze haline getirilmiştir. Ziyaretçilere belli dönemlerde açılıyor. Bunun yanı sıra urla karantina adası giriş ücreti yoktur. Ücretsiz şekilde karantina adasına giriş yapılabilir.

Bu mükemmel deniz, mükemmel doğayı en iyi şekilde gösteren video üreticisine de teşekkür ediyoruz. Urla karantina adası hikayesi ve giriş hakkında ki detaylara da ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz farklı konular olur ise bize bildirebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir