İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İstanbul toplu taşıma ücretleri 2023

İstanbul toplu taşıma ücretleri 2023 belli dönemlerde gelen zamlar ve fiyat değişimleri devam etmektedir. İstanbul’da ulaşım denildiği zaman akla ilk olarak toplu taşıma araçları gelmektedir. Yaklaşık 18 milyon nüfusa sahip il genelinde gün boyu çalışan otobüs, vapur, metrobüs gibi araçlar bulunmaktadır. Yolcu kapasitesi olarak ülkenin tamamından fazlasına hitap etmektedir. Bugün ise duyurulan bir haber olan istanbul toplu taşıma ücretleri 2023 bilgisi yapılan zam oranlarını göstermektedir.

İstanbul toplu taşıma ücretleri 2023

 

Büyükşehir belediyesi ile Ukome arasında gerçekleşen toplantı sonrası yeni zam kararı alınmıştır. Zam oranı %29,10 olarak gerçekleşmiştir.

UKOME, elektronik bilet, minibüs, taksi, otobüs, metrobüs, taksi dolmuş ve ücret tarifelerine yüzde 29.10 oranında, servis ücretlerine ise yüzde 19.95 oranında ortalama ücret artışına karar verdi.

Elbette bu durum İstanbul halkı tarafından değerlendirilmektedir. Yapılan zam işe gidip gelenleri öğrencileri etkilemiş durumda. Fakat artan maliyetler, akaryakıt fiyatları bu durumu sağlamıştır. Açıklamalara göre zam 1 ocak 2023 tarihinden sonra başlayacaktır. Güncel fiyat listesi ise şu şekilde;

İstanbul iett ücreti 2023

 • Tam Bilet Ücreti 9,90 TL
 • Öğrenci Elektronik Bilet Ücreti 3,74 TL’den 4,83 TL
 • Öğretmen Elektronik Bilet Ücreti 5,49 TL’den 7,09 TL
 • Tam biniş abonman ücreti 777 TL oldu.
 • Öğrenci abonman ücreti zamdan sonra 140 TL.
 • Taksimetre açılış ücreti 12,65 TL
 • Okul Servisi 0-1 Km Ücreti 792 tl

Yukarıda yer alan fiyat listesi zamdan sonraki fiyatlardır.

 

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir