İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Midilli kapı vizesi ücreti

Midilli kapı vizesi ücreti komşu ülke olan Yunanistan’a seferler, turizm gezileri devam ediyor. Bu yazımızda yer alacak olan midilli vize ücretleri merak edilmektedir. Özellikle turizm döneminde sezon içerisinde seyahat eden sayısı artmaktadır. Ancak sadece yol ücreti değil kapı vizeleri de araştırılıyor. Her ülkenin kendine özgü aldığı kararlar, diplomatik yönetmelikler farklı diyebiliriz. Midilli kapı vizesi ücreti de bunlardan birisi.

Midilli kapı vizesi ücreti ne kadar

Dağlık bölgede yer alan midilli ada olarak geçmektedir. Ülkemizden Midilli’ye giden her yıl yüzbinlerce kişi bulunmaktadır. Türkiye topraklarına yakınlığı ile bilinen Midilli, Dikili ve Ayvalık ilçelerine yakındır. Tarihi açıdan son derece önemli rolleri olan adada Barbaros Hayrettin Paşa doğmuştur. Burada zeytinyağı üretimi büyük ölçüde yapılıyor hatta lezzeti de gayet iyi diyebiliyoruz. Ayrıca havayolu ulaşımı da midilli de vardır. Seferler hakkında bilgi verecek olursak Ayvalık limanından hareket edilmektedir. Yolculuk feribot ile ortalama 45-50 dakika sürmektedir.

Midilli kapı vizesi ücreti 2023

Buraya gitmek için pasaport veya schengen vize şart. Feribot bileti alıp veya farklı bilet alarak direk gidişe izin verilmiyor. Prosedürlere yani vize durumuna uyma zorunluluğu bulunuyor.

  • Bordo pasaport sahipleri geçerli bir Schengen vizeleri yoksa kapı vizesi alarak Midilli’ye giriş yapabilirler. Yeşil ve Gri Pasaport Sahiplerinin ise kapı vizesi almasına gerek yoktur.

Bu şartı taşıyanlar için ek olarak midilli kapı vizesi ücreti çıkmaktadır.

  • Kapı vize ücreti 55 € dur. Doğu Ege adaları olarak bilinen, Rodos , Kos (İstanköy),Midilli (Lesvos), Meis, Sisam Yunan adalarına seyahatlerde, kapı vize uygulanır.

Midilli adasında kaç gün kalınır

Vize ve diğer şartları taşıyorsanız seyahat ettikten sonra giriş itibari ile 15 gün kalabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir