İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Umre fiyatları 2023 listesi

Umre fiyatları

İnançlar ve ibadetler ile ilgili araştırılan ve seyahat ile mümkün olan turlar düzenlenmektedir. Bunların en başında da İslam dünyasını yakından ilgilendiren Umre geliyor. Umre nedir? Umre, belli bir tarih ve zamanı olmayan, ihrama girerek Kâbe’yi tavaf etmek, Safâ ile Merve arasında sa’y yapmak ve tıraş olup ihramdan çıkmak suretiyle yerine getirilen ibadet olarak adlandırılmaktadır. Ülkemizde de umre’ye gitmek için binlerce kişi araştırma yapıyor, umre fiyatları konusunu merak ediyor. Bu konuyu genel hatları ile ele alıp bilgi vereceğiz.

Söz konusu ibadet farz olmamakla birlikte herkesin gidebileceği bir ibadet türüdür. Fiyatların konaklama, yeme içme gibi tur paketleri kapsamında değiştiğini söyleyebiliriz.

Umre fiyatları 2023

Belirttiğimiz üzere farklı firma ve şirketler organizasyonlarına göre fiyat belirlemektedir. Aşağıda yer alan liste 2023 mart ayı itibari ile açıklanan ortalama fiyatları kapsamaktadır.

  • 7 günlük umre fiyatı 22,000,00 ( 22 bin türk lirası )
  • 10 günlük umre fiyatı 25,000,00 TL ( konaklama ve üç öğün yemek geçerli )
  • 4 kişilik odada 14 gün umre fiyatı 22 bin tl
  • 2 kişilik oda umre yapılacak bölgeye yakın 14 gün 34,000,00 TL

Tur programları kişinin isteğine göre de özelleştirilebilmektedir. Umre’ye istediğiniz dönem içinde gidebilirsiniz. Turlar belli sayı kapasitesine ulaşınca hareket etmektedir. İzmir çıkışlı umre, İstanbul’dan umre’ye gidiş, Ankara umre turu da en çok arananlar arasında olduğundan fiyatları ortalama olarak yansıttık.

Not: Zilhicce ve ramazan ayları umre için turların yapıldığı dönemlerdir.

7 günlük umreumre fiyatları
2 kişilik oda – tek kişi umre fiyatı23 bin tl
Üç kişilik oda – tek kişi umre fiyatı22,500 TL
Dört kişilik oda da tek kişi umre22,000 TL

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir